Skóra i przebarwienia

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Madammada
Świeżynka

Skóra i przebarwienia

Post autor: Madammada » 24 kwie 2021, o 11:25

Dzień dobry, zastanawiam się czy Wasze pociechy od razu miały ładną, jendolitą i zdrową skórę pod oczami? Czy występowały u was jakieś przebarwienia, jaśniejsze plamy lub zmiany naczynkowe?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wroobel_K
Młodsza Forumowiczka

Re: Skóra i przebarwienia

Post autor: Wroobel_K » 6 lip 2021, o 12:28

Skóra maluszka potrzebuje trochę czasu aby dojść do siebie, a także prawidłowo się rozwinąć. :) Wszelkie zmiany są normalne, należy jednak je obserwować i być pod stałą opieką pediatryczną, a w przypadku zagrożenia azs - dermatologa. Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi artykułami na temat pielęgnacji na stronie: https://www.mustela.pl/mustela-blog

Majka
Świeżynka

Post autor: Majka » 8 sie 2021, o 21:51

Oczywiście, że potrzebuje czasu, ale też od 1 dnia życia warto o nią zadbać. Ja u mojej córki od 1 dnia stosowałam do mycia tylko emolient exomega control - żel do ciała i włosów i nadal go używam, bo widzę, że jest bardzo dobry do wrażliwej i delikatnej skóry dziecka. Ma świetny skład, jest w pełni bezpieczny dla skóry maluszka.

Doruś
Świeżynka

Post autor: Doruś » 23 sie 2021, o 16:41

Taka sobie czytam o tych przebarwieniach, bo wszystko przede mną. Ale teraz najważniejsze dla mnie, że badania prenatalne pokazały, że wszystko jest w porządku!!!:) Dużo starchu, ale jest OK.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i pielęgnacja noworodka”