Jak pielęgnować skórę noworodka?

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
BeJimmieBlefe
Świeżynka
Kontakt:

Jak pielęgnować skórę noworodka

Post autor: BeJimmieBlefe » 3 wrz 2019, o 07:55

dokladnie zdrowy sen to podstawa i pelnowartosciowa dieta, do tego tai chi, czasami ziolo, jakas duchowa lekcja i jest ok: ale nie wiadomo czy sa warunki na to..pozatym choroby psychiczne to tez glownie choroby emocji, zreszta jak chyba wieksosc chorob przynajmniej teoretycznie..

nowamama123
Świeżynka

Re: Jak pielęgnować skórę noworodka?

Post autor: nowamama123 » 2 mar 2020, o 19:00

Według mnie, nie ma lepszej metody na dbanie o skórę niemowlaka niż octenicare krem. W okresie, gdy maluch chodzi w pieluchach często pojawią się odparzenia z czym bezbłędnie poradzi sobie właśnie ten krem. Szukałam sprawdzonych maści w momencie gdy zauważyłam, że po pieluchach robią się przetarcia. Próbowałam wielu sposobów, lecz jedynie zawartość tak dużej ilości pantenolu pomogła w zredukowaniu odparzeń. Polecam z czystym sumieniem

vanciak
Młodsza Forumowiczka

Post autor: vanciak » 27 cze 2020, o 15:06

Na odparzenia dla maluszka znakomite mydełko odkryłam Aleppo Szamir. Pomaga przy odparzeniach właśnie, odleżynach, trądziku , hemoroidach, pomaga na trudno gojące się rany. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie. Znakomicie działa, u nas w domu stosujemy

marcel92
Forumowiczka

Post autor: marcel92 » 30 cze 2020, o 18:29

Wyposaż swoją apteczkę w niezbędne kosmetyki i preparaty, które podczas pielęgnacji skóry dziecka są niezbędne. Na myśli mam m.in. octenicare, który przyda Ci się, jeśli Twoje dziecko cierpi na AZS. Octenisept przyda się natomiast przy opatrywaniu ran (działa bakteriobójczo, przeciwwirusowo i grzbobójczo.

Pychotka87
Świeżynka

Post autor: Pychotka87 » 2 wrz 2020, o 19:52

hej mamusie

tu mozna wygrac duzy zapas pieluch , fajna sprawa , okazja.. wystarczy wypelnic ankiete , nie trzeba nic potwierdzac ani nic ..

https://golead.pl/p/5ZA7/A15v/THFJ

Wroobel_K
Świeżynka

Post autor: Wroobel_K » 17 wrz 2020, o 18:13

Po pierwsze unikać emolientów - nie powinno się ich stosować dopóki maluszek nie ma problemów skórnych.
Po drugie oliwka też nie jest najlepsza dla noworodka - sprawdzone info od położnej (warto sobie o tym poczytać).
Po trzecie wybierać kosmetyki z dobrym składem - jak najbardziej naturalnym.

Ja wybrałam dla mojego dziecka kosmetyki Mustela - najpierw dostałam zestaw wyprawkowy z super torbą na baby shower, a teraz niezmiennie wybieram Mustelę - cudownie nawilża skórę :serce:

Kod: Zaznacz cały

https://www.mustela.pl/skora-normalna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i pielęgnacja noworodka”