Twarda woda, co zrobić?!

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Matula
Świeżynka

Twarda woda, co zrobić?!

Post autor: Matula » 12 paź 2014, o 11:23

Hej dziewczyn ;)
Mam problem a mianowicie u mnie jest bardzo strasznie twarda woda i od pewnego czasu zauważyłam że Natanek ma bardzo suchą i twardą skórę skórę :/
W dotyku jest szorstka i twarda, używamy oilatum do kąpieli ale to nic nie daje :/
Może znacie jakiś środki, które można dodać bobo do kąpieli żeby jego skóra była gładka i miękka??
Może powinnam przegotowywać wodę do kąpieli dla Natanka?
Poradźcie co zrobić bo jeżeli Wy nie pomożecie to pewnie czeka mnie kolejna wizyta u dermatologa :/

Obrazek

Awatar użytkownika
Matka_Polka
Świeżynka

Re: Twarda woda, co zrobić?!

Post autor: Matka_Polka » 14 paź 2014, o 09:25

Matula pisze:Hej dziewczyn ;)
Mam problem a mianowicie u mnie jest bardzo strasznie twarda woda i od pewnego czasu zauważyłam że Natanek ma bardzo suchą i twardą skórę skórę :/
W dotyku jest szorstka i twarda, używamy oilatum do kąpieli ale to nic nie daje :/
Może znacie jakiś środki, które można dodać bobo do kąpieli żeby jego skóra była gładka i miękka??
Może powinnam przegotowywać wodę do kąpieli dla Natanka?
Poradźcie co zrobić bo jeżeli Wy nie pomożecie to pewnie czeka mnie kolejna wizyta u dermatologa :/
Mieliśmy taki sam kłopot. W Warszawie jest okropnie twarda woda (w skali niemieckiej ponad 30 stopni). Na twardej wodzie ucierpiały nie tylko elementy instalacji wodnej, armatura i sprzęt AGD (pralka, zmywarka, ekspres do kawy, żelazko), ale także skóra naszego dzidziusia. Nawet smarowanie oliwką nic nie dawało. Miałam szczęście, że trafiłam na sprzedawcę, który zasugerował montaż zmiękczacza wody. U siebie mamy ten sprzęt - http://www.krainawody.pl/406-zmiekczacz ... us-30.html z czystym sumieniem polecam :)

Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka

Post autor: Adminka » 14 paź 2014, o 09:28

Jest pełno tego typu zmiękczaczy wody. Na allegro jest wielki wybór.

Awatar użytkownika
Matka_Polka
Świeżynka

Post autor: Matka_Polka » 14 paź 2014, o 09:37

Jedyny minus jest taki, że musisz mieć piec do ogrzewania wody, a nie korzystać z ciepłej wody wodociągowej. My postawiliśmy centralny zmiękczacz wody przed bojlerem w piwnicy.

asiolcza
Forumowiczka

Post autor: asiolcza » 8 lis 2014, o 11:02

Ja stosowałam balsam do ciała Nivea dla bobasków i był rewelacyjny

mamma999
Forumowiczka

Post autor: mamma999 » 27 lis 2018, o 09:27

Nie wiem, czy jedyną opcją, ale na pewno najbardziej skuteczną są zmiękczacze wody Możecie sprawdzić sobie, w jaki sposób one działają. Producenci zazwyczaj obiecują sporą skuteczność. Można też popytać w konkretnym sklepie o szczegóły związane z montażem i działaniem takich zmiękczaczy. Wydaje mi się, że warto wybierać takie rozwiązania przede wszystkim dlatego, że twarda woda nie jest najlepsza dla naszego organizmu.

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 6 gru 2018, o 22:32

Jak myjemy się w twardej wodzie to trzeba na pewno większą wagę przykładać do kosmetyków. Ja polecam Wam balsam do ciała z avocado marki Hildegard Braukmann . Fajnie nawilży skórę i odżywi, a po myciu w twardej wodzie to wręcz konieczne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i pielęgnacja noworodka”