Nieregularny okres oznaką kłopotów z poczęciem dziecka?

Nie zawsze jest tak łatwo.. Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Co robimy nie tak? Kiedy zgłosić się do lekarza? Jakie badania wykonać?
Rylai
Świeżynka
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2015, o 22:33
Lokalizacja: Włocławek

Nieregularny okres oznaką kłopotów z poczęciem dziecka?

Post autor: Rylai » 6 mar 2015, o 22:40

Od jakiegoś czasu planuję ciążę. Wiem, że jestem na to gotowa i mój mąż także. Niestety ostatnio miałam bardzo dużo stresów, przez co przesunął mi się cykl miesiączkowy. W pewnym momencie jeden okres nie nadszedł. Potem było wszystko normalnie, aż w końcu znów okres się nie pojawił. Zaczynam się zastanawiać, czy tak bardzo nieregularny okres może być oznaką kłopotów z poczęciem dziecka? Lekarka uważa, że dopóki nie zaczniemy się starać z mężem naprawdę, nie ma potrzeby wykonywać badań na płodność. Czy powinnam się z nimi rzeczywiście wstrzymać czy się domagać?

mamma999
Forumowiczka
Posty: 135
Rejestracja: 29 sie 2018, o 14:05

Re: Nieregularny okres oznaką kłopotów z poczęciem dziecka?

Post autor: mamma999 » 21 wrz 2018, o 14:30

Jeśli jesteście na etapie starania się o dziecko, to polecam wejść Wam na stronę plodnosc.pl/starania, aby po prostu dowiedzieć się coś więcej i aby sprawdzić, jakie tak naprawdę są szanse. Przede wszystkim nie należy się poddawać, gdy coś nie idzie po naszej myśli. Wtedy jest spora gwarancja, aby zajść w upragnioną ciąże.

makaraska
Młodsza Forumowiczka
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2018, o 17:53

Re: Nieregularny okres oznaką kłopotów z poczęciem dziecka?

Post autor: makaraska » 29 paź 2018, o 22:22

Okres trzeba wyrównać, wcale jednak nie musi to świadczyć o tym że będzie problem z zajściem w ciążę. Ja miałam nieregularne miesiączki, dostałam na to tabletki belara, to antykoncepcja hormonalna. Po odstawieniu w ciążę zaszłam, miesiączki zrobiły się regularne. Nie ma co się stresować na zapas :)

karolciaaa
Forumowiczka
Posty: 63
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 12:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieregularny okres oznaką kłopotów z poczęciem dziecka?

Post autor: karolciaaa » 24 sty 2019, o 08:39

Wiesz co ja też miałam nieregularny okres i dostałam takie kapsułki Ovarin od ginekologa na wyrównanie problemów z hormonami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z zajściem w ciążę”