Problemy z tarczycą

Nie zawsze jest tak łatwo.. Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Co robimy nie tak? Kiedy zgłosić się do lekarza? Jakie badania wykonać?
Pietreczka
Świeżynka
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2014, o 16:28
Lokalizacja: brak danych

Problemy z tarczycą

Post autor: Pietreczka » 6 lis 2014, o 16:32

Podczas ostatnich badań kontrolnych lekarz stwierdził,że mogę mieć problemy z tarczycą. Trochę się tym zmartwiłam, gdyż od niedawna staramy się z mężem o dziecko, a podobno niewyleczona tarczyca nie tylko wpływa na problemy z zajściem w ciąże, ale może tez powodować nieprawidłowy rozwój dziecka. Dużo osób zaczęło mi mówić różne rzeczy i już sama nie wiem co jest prawdą a co nie. Czy są tu mamy z chorą tarczycą i mogą udzielić rad, jak sobie radzą z chorobą ? Czy rzeczywiście wpływała ona na waszą ciążę ?

Wysimirska
Forumowiczka
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2016, o 11:15
Lokalizacja: Konin

Re: Problemy z tarczycą

Post autor: Wysimirska » 29 lis 2016, o 19:20

Jak ktoś z Was jest z Warszawy lub okolic to polecam Wam zerknąć na to centrum medyczne - krajmed.pl. Badają tarczyce - usg, biopsja.

KaskaMucha2
Młodsza Forumowiczka
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2017, o 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z tarczycą

Post autor: KaskaMucha2 » 2 paź 2017, o 12:19

U mnie podejrzewają Hoshimoto. Najgorsze jest to, że staramy się z mężem o dziecko i nic no i do tego ta waga, cały czas sie odchudzam i ani kg mniej, a nawet co jakis czas + 1 na wadze. Nie wiem juz co mam zrobic.... A Wy jak sobie radzicie z tą choroba?

rezolutna
Forumowiczka
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2018, o 06:13

Re: Problemy z tarczycą

Post autor: rezolutna » 16 cze 2018, o 05:49

Ja z nadczynnościa tarczycy urodziłam córkę i w tedy faktycznie tarczyca po wysiłku się uruchomiła i dostałam duże wole i musiałam przejść operację. Ale z zajściem w ciążę nie miałam problemu z tytułu tarczycy tylko nadżerki. Dlatego udaj się do dobrego lekarza. Z tego co słyszałam to w tej klinice kobieta zostaje bardzo dokładnie przebadana i następnie leczona. Problemów z zajściem w ciążę może być wiele, może niedrożne jajniki. W razie potrzeby też badane jest nasienie partnera.

Awatar użytkownika
bronka
Młodsza Forumowiczka
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2018, o 10:12

Re: Problemy z tarczycą

Post autor: bronka » 27 cze 2018, o 10:36

Jest wiele kobiet, które zaszły w ciążę i urodziły dzieci, bez albo z drobnymi komplikacjami, które dało się przezwyciężyć. Najważniejsze są tutaj regularne wizyty kontrolne i ścisła współpraca jednocześnie z endokrynologiem oraz lekarzem prowadzącym ciążę. Warto jest zrobić pełne badania tarczycy, nie poprzestawać tylko na jednym markerze TSH, ale też zbadać przeciwciała i zrobić USG. Ja np. tak mam, że wskaźnik TSH mam w normie, ale z anty-TPO nie jest ok i one atakują mi inne narządy, dlatego muszę regulować pracę tarczycy lekami. Teraz są takie leki, że nawet bardzo wysokie wyniki można zbić albo podnieść do odpowiednich wartości :) Głowa do góry, to się da leczyć, ale trzeba chcieć to zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z zajściem w ciążę”