Bliźniacza ciąża po invitro

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety - jak się do niej odpowiednio przygotować? Co powinnyśmy wiedzieć o ciąży? Jak ułatwić poczęcie oraz kiedy jest na nie najlepszy czas? Skąd wiadomo czy się udało -czyli objawy ciąży?
Kristi
Świeżynka

Bliźniacza ciąża po invitro

Post autor: Kristi » 5 lis 2014, o 22:53

Hej dziewczyny. Ostatnio dotarła do mnie wspaniała wiadomość. Okazało się, że pomimo wielu przeszkód udało mi się zajść w drugą ciążę. Problemy z poczęciem pojawiły się już przy pierwszej i konieczne było zapłodnienie in vitro. Teraz udało się spłodzić dziecko bez pomocy lekarzy. Mojej radości towarzyszy też obawa, bo okazało się, że to ciąża mnoga. Podobno często się to zdarza po zapłodnieniach in vitro. Moja koleżanka jak się o tym dowiedziała, obawia się teraz ciąży. Czy ciąże mnogie po sztucznym zapłodnieniu to standard ?

olga83
Młodsza Forumowiczka

Re: Bliźniacza ciąża po invitro

Post autor: olga83 » wczoraj, o 06:00

Jeśli masz jakieś wątpliwości - najlepiej o wszystko zapytaj lekarza. Wiem, że klinika Polmedis specjalizuje się w tej tematyce. Wykonują zabiegi in vitro więc mają doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Moim zdaniem, jeśli dzieci rozwijają się zdrowo, to nie ma co na siłę szukać problemu. Ciąża bliźniacza to tylko podwójne szczęście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Staramy się o dziecko, czyli planowanie ciąży”