Dieta przed zajściem w ciążę

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety - jak się do niej odpowiednio przygotować? Co powinnyśmy wiedzieć o ciąży? Jak ułatwić poczęcie oraz kiedy jest na nie najlepszy czas? Skąd wiadomo czy się udało -czyli objawy ciąży?
Szymonpany25
Młodsza Forumowiczka

Dieta przed zajściem w ciążę

Post autor: Szymonpany25 » 26 wrz 2014, o 14:18

Czy macie jakąś sprawdzoną dietę? Jak schudnąć 5, 6 kilo, najlepiej w ciągu 3 miesięcy, ale tak, by nie osłabić organizmu i nie wpędzić się w jakieś niedobory?

anuka
Forumowiczka

Re: Dieta przed zajściem w ciążę

Post autor: anuka » 15 wrz 2017, o 09:24

Spróbuj pić błonnik codziennie, colon slim daje fajny efekt no i nie musisz obawiać się o skład, bo jest na bazie naturalnych rzeczy, dodaj do tego więcej ruchu i będzie ok

karolciaaa
Forumowiczka

Post autor: karolciaaa » 12 paź 2017, o 22:04

bardzo duzo robi juz zmiana nawykow zywieniowych. Na przyklad skupienie sie na tym ile wody spozywasz, bo okazuje sie, ze ma to bardzo duzy wplyw na metabolizm.

dorika
Forumowiczka

Post autor: dorika » 20 mar 2018, o 20:34

te parę miesięcy przed orbze jest zacząc brać witaminy dla mam, koniecznie z kwasem foliowym, ginekolog mi kaał brać mama dha premium żeby uzupełnić braki, kwas foliowy jest bardzo wazny bo wpływa na układ nerwowy, braki moga powodować poważne choroby i lepiej sobie tego nie lekceważyć bo niektóryh nie da sie potem odwrócić

paulajna
Świeżynka

Post autor: paulajna » 20 kwie 2018, o 12:06

Dokładnie to samo powiedział mi ginekolog, gdy poinformowałam go o próbach zajścia w ciążę. Dieta jest ważna już na etapie planowania, nie tylko w ciąży i przy karmieniu piersią. Mi akurat zalecił syrop Pharmaton Matruelle, który zawiera wspomniane przez Ciebie witaminy i składniki mineralne, czyli optymalną dawkę dla mamy i dziecka witamin B, C, D, E i H, oraz kwasy DHA, magnez, chrom, żelazo, cynk i nie tylko. Preparat stanął na wysokości zadania, bo wszystkie wyniki miałam dobre, i co najważniejsze córcia też urodziła się zdrowiutka i silna. Na dzień dobry dostała 10 punktów :)

rezolutna
Forumowiczka

Post autor: rezolutna » 18 cze 2018, o 09:27

W razie problemów z zajściem w ciążę warto skorzystać z pomocy Polmedis. W tej klinice kobieta zostaje poddana szeregowi badań, które pomogą lekarzowi zdecydować o sposobach leczenia. Może być ono farmakologiczne, lub może będzie trzeba udrożnic jajniki, a w trudniejszych przypadkach jest stosowany zabieg inseminacji Partner też w niektorych sytuacjach oddaje nasienie do badania.

MargoRav
Świeżynka
Kontakt:

Post autor: MargoRav » 30 cze 2018, o 00:08

Może warto zrobić sobie badania genetyczne czy dietetyczne? Ja osobiście przed zajściem w ciąże robiłem takie badania online.

fiszerowa
Forumowiczka

Post autor: fiszerowa » 26 lip 2018, o 14:01

Dieta przed zajściem w ciąży? Ja wcześniej do tego nie przywiązałam żadnej wagi, może dlatego, że moja ciąża nie była planowana? Niemniej jednak kiedy już się dowiedziałam o tym, że jestem w ciąży, to przywiązywałam dużą wagę do tego, co jem.

Awatar użytkownika
sabinkaduchess
Młodsza Forumowiczka

Post autor: sabinkaduchess » 23 paź 2018, o 12:58

dorika pisze:
20 mar 2018, o 20:34
te parę miesięcy przed orbze jest zacząc brać witaminy dla mam, koniecznie z kwasem foliowym, ginekolog mi kaał brać mama dha premium żeby uzupełnić braki, kwas foliowy jest bardzo wazny bo wpływa na układ nerwowy, braki moga powodować poważne choroby i lepiej sobie tego nie lekceważyć bo niektóryh nie da sie potem odwrócić
Zgadzam się z Tobą i w oógle to miałam te same tabletki :) Oczywiście, dieta w ciąży jest bardzo ważna, ale jednak warto uzupełniać ją jakimiś fajnymi witaminami i minerałami.

niko32
Forumowiczka

Post autor: niko32 » 10 gru 2018, o 09:06

hejka,
ja starałam się jeść zdrowo i pić dużo wody. Dodatkowo brałam żelazo - bardzo wartościowy pierwiastek, który sprawił, że czułam się pełna energii i nie chorowałam :) myślę, że to dzięki niemu też udało mi się szybko zajść w ciąże :) pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Staramy się o dziecko, czyli planowanie ciąży”