Jak się przygotować do ciąży?

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety - jak się do niej odpowiednio przygotować? Co powinnyśmy wiedzieć o ciąży? Jak ułatwić poczęcie oraz kiedy jest na nie najlepszy czas? Skąd wiadomo czy się udało -czyli objawy ciąży?
Szymonpany25
Młodsza Forumowiczka

Jak się przygotować do ciąży?

Post autor: Szymonpany25 » 26 wrz 2014, o 14:19

Tak, jak w temacie: czy można się jakoś przygotować do zajścia w ciążę?

anuka
Forumowiczka

Re: Jak się przygotować do ciąży?

Post autor: anuka » 19 wrz 2017, o 19:31

na pewno branie kwasu foliowego to dobry pomysł, sami się teraz staramy o maleńtwo i już od paru tygodni biorę mama dha premium, poleciła mi to znajoma która jest w ciąży, zresztą z tego co wyszperałam w sieci to dziewczyny chwalą. Nie chcę sie potem martwic że brakowało czegoś dziecku, skoro mozna się jak najlepiej do tego przygotoać. Porobiłam badania i próbujemy

kulska
Forumowiczka

Post autor: kulska » 19 cze 2018, o 18:35

witaminy, smarowanie brzuszka przeciw rozstępom

pektosa
Świeżynka

Post autor: pektosa » 21 cze 2018, o 10:18

No właśnie, wiele mam o tym zapomina a to przecież podstawa jeśli chcesz szybko wrócić do formy z przed ciąży, ja smarowałam się olejkiem bio oil, polecam, jest bardzo dobry i ładnie pachnie

paramonta
Młodsza Forumowiczka

Post autor: paramonta » 27 cze 2018, o 16:39

Moim zdaniem brak witaminy d jest najgroźniejszy bo może powodować wady rozwojowe u nawet u nienarodzonego dziecka, dlatego trzeba koniecznie o tej witaminie pamiętać już kiedy planujecie ciążę

rezolutna
Forumowiczka

Post autor: rezolutna » 21 lip 2018, o 10:46

Do zajścia w ciążę powinien też się przygotować partner kobiety. Warto by chociaż przez 3 m-ce stosował supramen.
Jest to suplement diety poprawiający wielkość, ruchliwość, ilość i jakość męskich plemników. Dzięki niemu zajście w ciążę będzie łatwiejsze.

edna
Świeżynka

Post autor: edna » 27 lip 2018, o 08:13

Trzeba się też koniecznie zorientować, jakie są terminy złożenia wniosku o urlop macierzyński!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Staramy się o dziecko, czyli planowanie ciąży”