Tokofobia

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety - jak się do niej odpowiednio przygotować? Co powinnyśmy wiedzieć o ciąży? Jak ułatwić poczęcie oraz kiedy jest na nie najlepszy czas? Skąd wiadomo czy się udało -czyli objawy ciąży?
fretka
Świeżynka

Tokofobia

Post autor: fretka » 6 lis 2014, o 12:59

Witam wszystkie panie. Widzę, że jest tu parę zdecydowanych dziewczyn na macierzyństwo, a ja mam z tym problem. Chciałabym już powiększyć rodzinę, ale strasznie się boję. Przeczytałam ostatnio w internecie o tokofobii czyli o lęku przed zajściem w ciąże. Chcę być mamą, jestem zdecydowana, ale boje się porodu i tego, co może się stać. Powiedziałam o tym przyjaciółce to stwierdziła, że nie jestem gotowa, a to nie prawda. Zastanawiam się czy ktoś już się z tym spotkał i wie jak sobie z tym poradzić? Gdzie szukać pomocy?

EwelinaK
Forumowiczka

Re: Tokofobia

Post autor: EwelinaK » 21 sty 2021, o 17:18

Tokofobia jest dość powszechną fobią u kobiet w ciąży lub tych, które dopiero planują dziecko. Niekoniecznie musi ten lęk wynikać z powodu nie bycia gotowym na dziecko. Warto zasięgnąć porady specjalisty w tym przypadku. W https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswiadczenie-cesarskiego-ciecia/ lekarze są doświadczeni w pracy z pacjentkami borykającymi się z tokofobią, potrafią bardzo pomóc. Polecam Ci konsultację u nich, można również telefonicznie 222538888

ODPOWIEDZ

Wróć do „Staramy się o dziecko, czyli planowanie ciąży”