Dieta przed zajściem w ciążę

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety - jak się do niej odpowiednio przygotować? Co powinnyśmy wiedzieć o ciąży? Jak ułatwić poczęcie oraz kiedy jest na nie najlepszy czas? Skąd wiadomo czy się udało -czyli objawy ciąży?
o.mad_ko!
Młodsza Forumowiczka

Re: Dieta przed zajściem w ciążę

Post autor: o.mad_ko! » 20 gru 2018, o 18:00

Przed pierwszą ciążą zrobiłam detoks od kawy i przetworzonych rzeczy. Teraz planuję post Dąbrowskiej, ale to po świętach, ma się rozumieć.

dobroslawa
Młodsza Forumowiczka

Post autor: dobroslawa » 1 sty 2019, o 13:06

W moim przypadku po raz pierwszy była to po prostu zdrowsza żywność. W rezultacie sporo przytyłam. Później korzystałam z pomocy dietetyka przez jakiś czas. To pomogło zapanować nad wagą. Zastanawiam się nad skorzystaniem z kilkumiesięcznej pomocy trenera żywieniowego z firmy typu Super Ty - superty.fit. Decyzję podejmę dopiero za parę dni - po wypłacie.

DietetykNaWalizkach
Młodsza Forumowiczka
Kontakt:

Post autor: DietetykNaWalizkach » 17 sty 2019, o 13:40

Temat rzeka jak dla mnie, bo tak się składa, że pracuję jako dietetyk kliniczny z kobietami, które starają się o dziecko :) Przede wszystkim nie polecam radykalnego odchudzania, bo niedowaga oraz niedobory żywieniowe również nie sprzyjają płodności. Jak chcesz przeczytać o zmianie nawyków żywieniowych przed ciążą plus chudnięciu bez efektu jo jo to zapraszam na mój ekspercki blog :) Natomiast w skrócie napiszę tak: jedz regularnie co 3-4 h z kolacją najpóźniej 2h przed snem (nie zapominaj również o śniadaniach), postaw na produkty o niskim IG (surowe warzywa, świeże owoce wymieszane z jogurtem/orzechami/nasionami chia, kasze, ryż brązowy, chleb pełnoziarnisty), ograniczoną ilość tłuszczu - większość powinny stanowić nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, olej z zarodków pszennych, olej z orzechów włoskich, orzechy włoskie, tłuste ryby morskie ze sprawdzonego źródła) plus zwiększenie białka roślinnego kosztem zwierzęcego :) Dodaj do tego regularną aktywność fizyczną - minimum 150 minut tygodniowo w formie jaką lubisz! ;)

marcel92
Forumowiczka

Post autor: marcel92 » 29 sty 2019, o 23:55

Powiem wam że moja żona przydatne informacje o choćby gospodarce hormonalnej przeczytała tutaj https://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ Resztę powiedział jej lekarz i znajome które mają już to za sobą. Teraz czekamy na to aż zajdzie w ciążę.

superka
Świeżynka

Post autor: superka » 19 mar 2019, o 12:27

ja nie miałam żadnej specjalnej diety

ODPOWIEDZ

Wróć do „Staramy się o dziecko, czyli planowanie ciąży”