Badania, które należy wykonać przed zajściem w ciążę

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety - jak się do niej odpowiednio przygotować? Co powinnyśmy wiedzieć o ciąży? Jak ułatwić poczęcie oraz kiedy jest na nie najlepszy czas? Skąd wiadomo czy się udało -czyli objawy ciąży?
Szymonpany25
Młodsza Forumowiczka

Badania, które należy wykonać przed zajściem w ciążę

Post autor: Szymonpany25 » 26 wrz 2014, o 14:19

Badania które należy zrobić przed zajściem w ciążę, to jakie?

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Re: Badania, które należy wykonać przed zajściem w ciążę

Post autor: Matka_Wariatka » 14 sie 2018, o 09:25

Dołączam sie do pytania. U mnie jest ten problem że 5 msc temu byłam w klinice i się zaszyłam Esperalem, czy to ma jakieś znaczenie dla ciąży?? Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania??

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 25 sie 2018, o 17:52

Konkretne badania zleci ginekolog. Najpierw wykona podstawowe badania ginekologiczne. Sprawdzi czy wszystko jest okej, czy nie ma zadnych przeciwskazan itd. Zleci na pewno wiele różnych badan krwi. Część tych badań jest uniwersalna, a część muszą wykonać kobiety które np zmagają się z jakimiś dolegliwości. Tak jak mówię, lekarz powie Wam wszystko.

Bryłka83
Forumowiczka

Post autor: Bryłka83 » 25 sie 2018, o 20:00

Jest szereg badań, które warto wykonać przez planowaną ciążą. Ja ze względu na obciążający wywiad rodzinny (mama chorowała na nowotwór piersi) zdecydowałam się na wykonanie USG. Na badanie umówiłam się do świetnej specjalistki doktor Jędrys. Pani doktor wykonuje badania bardzo dokładnie a podczas trwania badania tłumaczy co widzi na ekranie więc od razu wie się czy jest coś niepokojącego. Takie USG nie jest obowiązkowe ale jeśli macie wątpliwości co do kondycji swoich piersi to warto iść na badanie. Koszt jest nie wielki a naprawdę można rozwiać wszelkie wątpliwości.

fiszerowa
Forumowiczka

Post autor: fiszerowa » 10 wrz 2018, o 10:48

Dobrze, że mówicie o tych badań, które warto wykonać jeszcze przed zajściem w ciążę. Jednak pamiętajcie też o badaniach, które trzeba wykonać podczas ciąży. Zaliczają się do nich między innymi badania prenatalne, dzięki którym można poznać między innymi poznać stan zasadniczych elementów budowy.

oska
Młodsza Forumowiczka

Post autor: oska » 11 wrz 2018, o 10:43

Warto jest wykonać USG piersi -na wszelki wypadek, bo zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Tylko trzeba pamiętać żeby udać się do dobrego specjalisty, gdzie mają nowoczesny sprzęt

karolciaaa
Forumowiczka

Post autor: karolciaaa » 1 gru 2018, o 14:02

Najlepiej iść do lekarza i on zleci badania szczegółowe. ja też stosowałam Ovarin - https://ovarin.pl/ Miałam problemy hormonalne i chciałam to wyregulować przed ciążą

paramonta
Młodsza Forumowiczka

Post autor: paramonta » 7 gru 2018, o 09:19

Tak a poza tym warto też jednak zrobić badania genetyczne, ja robiłam je w Panaceum na Jana Pawła https://panaceum-waw.pl/oferta/badania/badania-genetyczne/ jak mieszkasz w stolicy to warto tam zajrzeć i zrobić te badania, lepiej być pewnym co do swojego stanu zdrowia

Awatar użytkownika
henke
Forumowiczka

Post autor: henke » 9 gru 2018, o 10:18

www.slubowisko.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Staramy się o dziecko, czyli planowanie ciąży”