Poród naturalny czy cesarskie cięcie ?

Co nas czeka podczas porodu i jak się do niego przygotować? Po czym poznam, że zaczynam rodzić? Kiedy jechać do szpitala i co ze sobą zabrać? Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Tata przy porodzie.. Kiedy rodzicie??
Minerva
Świeżynka

Poród naturalny czy cesarskie cięcie ?

Post autor: Minerva » 20 lut 2015, o 09:02

Za miesiąc mam wyznaczony termin porodu. Dziecko bardzo się kręci i zmienia pozycje i lekarz prowadzący uprzedził mnie, że w trakcie porodu może się okazać, że zamiast porodu naturalnego, konieczne będzie wykonanie cesarskiego cięcia. Ja natomiast zastanawiam się, czy nie lepiej będzie, jeśli od razu poproszę o cesarkę. Skoro już są podejrzenia, że poród naturalny może być utrudniony, to po co mam męczyć siebie i dziecko? Sądzicie, że to dobry pomysł? Można w takiej sytuacji zażądać cesarki?

Awatar użytkownika
Dariana
Forumowiczka

Re: Poród naturalny czy cesarskie cięcie ?

Post autor: Dariana » 20 gru 2016, o 07:29

Myslę,ze każda z nas powinna mieć wybór. Jest to jej ciało oraz to my powinnyśmy ocenić czy lepsze będzie dla nas cesarskie cięcie czy może poród naturalny. Są pewne róznice pomiędzy tym a tym. O czym można sobie przeczytac na przykład w tym artykule:
http://cesarskieciecie.net.pl/cesarka/c ... naturalny/

Trzeba wiedzieć,ze cesarskie cięcie również ma swoje wady. Zostawia ranę, bliznę. Która goi się długo. Tak wiec kobieta po takim cięciu dochodzi do siebie znacznie dłużej.

nimco
Forumowiczka

Re: Poród naturalny czy cesarskie cięcie ?

Post autor: nimco » 27 kwie 2017, o 21:41

O metodzie decyduje lekarz, na ogół jest to poród naturalny. Ja miałam poród w Poliklinice Arciszewscy i położne dokładały wszelkich starań, by udało mi się urodzić siłami natury i by nie było konieczne cięcie. Trudno później jest młodej matce zajmować się dzieckiem po takim zabiegu chirurgicznym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poród, kiedy rodzisz?”