Telefon komórkowy dla przedszkolaka

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.

Telefon komórkowy dla przedszkolaka

Postprzez Agnieszka_29 » 22 lis 2013, o 23:26

Witam Was dziewczęta! Zastanawiamy się bardzo poważnie nad kupnem prostego, taniego telefonu synowi (4 latka), żeby miała z nami kontakt nawet w przedszkolu. Dwójce dzieci w przedszkolu rodzice kupili już telefony... Czy Wasze dzieci mają już swoje telefony i ew. w jakim wieku im kupiłyście taką zabawkę?
Agnieszka_29
Świeżynka

Motto/Info: Dopiero po dziecku widać jak szybko czas leci ;)

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Telefon komórkowy dla przedszkolaka

Postprzez MamaKasi » 23 lis 2013, o 14:33

Ja kupiłam córce telefon dopiero jak poszła do pierwszej klasy, wg mnie w przedszkolu nie musisz mieć kontaktu z dzieckiem jest bezpieczne
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez Domina » 24 lis 2013, o 13:52

A mój syncio dostanie telefon od mikołaja za niecałe dwa tygodnie :) ma 7 lat i myślę, że to już czas tym bardziej, że kilkoro dzieci w jego klasie ma już telefony, jeden ma nawet tableta ale uważam że to trochę przesada z tym tabletem
Domina
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Agnieszka_29 » 25 lis 2013, o 23:32

No z tabletem to na pewno przesada ale telefon........?? Musimy to jeszcze przedyskutować z mężem bo ja jestem na tak a mąż na nie :<
Agnieszka_29
Świeżynka

Motto/Info: Dopiero po dziecku widać jak szybko czas leci ;)

Postprzez Bodzia » 26 lis 2013, o 23:22

A w życiu!! W szkole to dostanie może w 3-4 klasie jak zasłuży. Kto to widział dzisiaj tak rozpieszczać dzieci potem im się w głowach przewraca
Bodzia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Wszystkiego po trochu :-)

Postprzez Domina » 1 gru 2013, o 17:04

Bodzia napisał(a):A w życiu!! W szkole to dostanie może w 3-4 klasie jak zasłuży. Kto to widział dzisiaj tak rozpieszczać dzieci potem im się w głowach przewraca

Nie przesadzajmy :roll: jeżeli większość osób w klasie ma już telefoniki to dlaczego Moje dziecko miałoby nie mieć swojego i odstawać od innych? Mamy 2013 rok za 10 lat normalne będzie, że dziecko w pierwszej klasie ma tableta, dziś są po prostu za drogie, a telefonik jak zniszczy to nic złego się nie stanie a przynajmniej masz z nim kontakt cały czas kiedy nie ma go przy Tobie
Domina
Młodsza Forumowiczka

Postprzez mamamikusia » 5 gru 2013, o 00:04

Mój syn ma 4 latka i jakoś nie wyobrażam sobie, żebym mu kupiła telefon już na tym etapie :) ale też nie wspominał nigdy, że chce -póki co chce deskorolkę a ja mam dylemat czy nie za młody na deskorolkę
mamamikusia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Synek wiek 4 latka -Mikuś

Postprzez kametr » 29 sty 2014, o 18:15

Mój Krzysio ma już 8 lat :) Dostał na komunię tablet (coś jak telefon ale trochę większe) - na początku byłam trochę zła. Pomyślałam sobie, że to nic dobrego - będzie siedział całe dnie, grał i marnował czas. Ale z perspektywy czasu wydaje mi się, ze moje obawy były bezpodstawne :) Nauczyłam się jego obsługi i postanowiłam zainstalować kilka gier i aplikacji edukacyjnych. Dałam taki warunek, że jeżeli chce korzystać to jedynie z tego co mu zainstalowałam. Zgodził się - nie miał wyjścia :)

Na http://yourapps.info/aplikacje-na-androida znalazłam recenzje kilku gier które postanowiłam w pierwszej kolejności przetestować. Zależało mi głównie na tym, aby uczył się angielskiego. Wrzuciłam mu aplikację MyKoala - chodzi w niej o to aby dokarmiać i opiekować się misiem koalą. Jest do tego potrzebna znajomość prostych słówek po angielsku - znalazłam więc sposób na motywację dla Krzysia aby się ich nauczył. Podobnie było z apką Poznaj Świat: Warzywa - bardzo prosty program edukacyjny, pokazujący dzieciom przyrodę - warzywa, owoce, zwierzęta - oczywiście wszystko po angielsku. Powiem wam, ze sama nauczyłam się kilku nowych słówek i wyrażeń:) Tak telefon typu smartfon czy tablet może być przyjacielem a nie wrogiem :)
kametr
Forumowiczka

Postprzez asiolcza » 5 cze 2014, o 07:32

Komórka w przedszkolu ,po co? :|
Obrazek
asiolcza
Forumowiczka

Postprzez Wysimirska » 18 sty 2017, o 16:02

Teraz są fajne telefony, specjalnie przeznaczone dla dzieci. Są też aplikacje dla maluchów - http://androidweb.pl/category/aplikacje ... la-dzieci/ Dla dzieci to jest atrakcyje, a i przy okazji się uczą!
Wysimirska
Forumowiczka

Powrót do Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka