Szkoła publiczna czy szkoła prywatna dla dziecka?

Wybór odpowiedniej szkoły to nie lada wyzwanie dla wszystkich mam.. W dzisiejszych czasach wybór jest spory -wybór pomiędzy szkołami publicznymi a prywatnymi.. Czym się kierować podejmując tak ważną decyzję? Na co zwracać uwagę? Wszelkie opinie i sugestie na temat szkół..

Szkoła publiczna czy szkoła prywatna dla dziecka?

Postprzez Domina » 24 lis 2013, o 15:04

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Moj syn chodzi do publicznej szkoły, ponieważ przy wyborze opierałam się na opinii od znajomej z Krakowa, która zapisała dziecko do prywatnej szkoły i po dwóch latach przeniosła córkę do szkoły publicznej. Znajoma nie jest osobą zamożną ale zarabia bardzo dobrze, i stać ja na szkołę prywatną. Mieszka na wsi w okolicach Krakowa, córa ma generalnie wszystko co chce mieć, swój pokój, swoja łazienka, dwa laptopy itd. Zapytałam się dlaczego przeniosła córę do szkoły publicznej (szkoły w swojej wsi) skoro przez dwa lata woziła ją do Krakowa do szkoły prywatnej, gdzie przecież dziecko jest bezpieczniejsze niz w szkole publicznej? Wytłumaczyła mi, że jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to jakaś bzdura -z tej szkoły prywatnej jeżeli się ktoś uprze to i tak mimo, że nie jest rodzicem może odebrać dziecko więc wcale bezpieczniejsza nie jest, nie ma ochroniarza ani nawet kamer (szkoła na wsi ma przynajmniej kamery). Poziom był rzeczywiście odrobinę wyższy ale dawała sobie jakoś radę choć prymuską nie jest. Głównym powodem przeniesienia były same dzieciaki, które stwarzały na tyle duży problem, że córce wręcz nie chciało się tam chodzić. Była całkowicie zdemotywowana i wiecznie niezadowolona, nie miała chęci do nauki itd. Podczas wielu rozmów z córką moja znajoma wywnioskowała, że większość dzieci w szkole prywatnej kompletnie nie szanuje pieniędzy, nie szanuje innych dzieci, których rodzice nie mają pieniędzy lub mają ich mniej (a że znajoma nie odwoziła córy nowym Lexusem, to i jej córka nie była w paczce "najfajniejszych dzieciaków" w klasie) -traktowana gorzej, bo ma gorszą kurtkę, bo telefon ma gorszy i tak przez dwa lata do tego stopnia, że znajoma powiedziała koniec! Przeniosła córkę do normalnej szkoły. Córa jest szczęśliwa, chce jej się uczyć, chodzić do szkoły i ma wiele koleżanek z okolicznych wsi, których wcześniej nie znała.
Do jakich szkół zapisałyście lub zamierzacie zapisać Wasze dzieci i czym się kierujecie? A przy okazji w jaki sposób Waszym zdaniem nauczyć dziecko szacunku do rówieśników bez względu na to jaki jest stan portfela ich rodziców? Jak nauczyć ich szanowania pieniędzy? Kupować wszystko to na co mają ochotę, bo inne dzieci to mają czy stosować pewne zasady ograniczające -z jednej strony uczące szacunku do zarabianych przez nas pieniędzy ale z drugiej strony być może krzywdzące trochę dziecko, które chce dorównać kolegom i koleżankom z klasy??
Domina
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Szkoła publiczna czy szkoła prywatna dla dziecka?

Postprzez MamaKasi » 27 lis 2013, o 17:53

To chyba zależy od szkoły do której wyślesz swoje dziecko. Moja córa też chodzi do publicznej ale z innych powodów -nie stać mnie na to, żeby płacić właściwie to za nic -może za nieco wyższy poziom i za to, że mogę się pochwalić koleżankom, że moje dziecko chodzi do szkoły PRYWATNEJ.. Ale to, że jest to szkoła publiczna a nie prywatna nie znaczy, że nie tworzą się tak grupki dzieciaków, które są bardziej lubiane lub też mniej lubiane. Być może kierują się czymś innym -wcale nie znaczy to, że jest to lepsze wiesz kujony, rozrabiaki, ładniejsze dziewczynki, mniej ładne, chłopcy którzy lepiej radzą sobie na lekcjach w-fu lub gorzej radzący sobie itd. Pieniędzmi też się kierują przecież -wiecznie porównują kto ma firmowe adidasy lub droższy plecak a kto ma z bazaru.... A co do szanowania pieniędzy przez dziecko? Przede wszystkim nie rozpieszczać go takie jest moje zdanie na ten temat. A jak go nie rozpieścić za bardzo to chyba temat rzeka :) Na pewno nie powinno mieć wszystkiego co najlepsze i najdroższe nawet jeżeli Cię na to stać choćby dla zasady a na większość zachcianek a zwłaszcza mowa o tych drogich powinno sobie bardzo zasłużyć. Ja dużo rozmawiam z córką (jest w czwartej klasie) z mężem staramy się poruszać coraz bardziej obszerne tematy
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez Domina » 1 gru 2013, o 17:01

Ja uważam, że lepiej, żeby były rozrabiaki i kujony niż dzieciaki rozpuszczone przez rodziców, które tylko patrzą na znaczek na bluzce. Wolę, żeby towarzystwo mojego syna raczej skupiało się na czymś innym -wole, żeby skupiali się na tym, żeby być a nie mieć, na mieć przyjdzie czas, kiedy sami będą starać się o pieniądze :)
Domina
Młodsza Forumowiczka

Postprzez asiolcza » 25 maja 2014, o 08:31

My zdecydowaliśmy się na szkołę publiczną z prostych przyczyn- na prywatną po prostu nas nie stać :P Ale nie narzekam. Hania chodzi do super szkoły.
Jest to szkoła dla klas 1-3. Nie ma dzwonków. Dzieci mają przerwy wtedy, jak Pani zauważy znużone dzieciaki. Sale są bardzo przestronne z łazienkami, więc maluchy nie plączą się po korytarzach. Dyrektorka jest przemiła i bardzo kontaktowa z uczniami. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły, szczególnie,że Hania poszła do pierwszej klasy w wieku 6 lat. Córka też bardzo lubi szkołę i często narzeka, że jest weekend , i trzeba zostać w domu. Tak więc zależy od szkoły myślę, a nie od tego jaka to placówka czy prywatna czy państwowa.
Obrazek
asiolcza
Forumowiczka

Postprzez MamaKasi » 29 maja 2014, o 22:18

No cóż nasuwa mi się a myśl pewne powiedzenie -nie ważne gdzie imprezujesz -ważne z kim ;) Ważne, żeby dziecko dobrze się czuło i miało fajne towarzystwo wokół siebie
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez Wysimirska » 26 wrz 2016, o 13:50

Ja małą posłałam do szkoły Montessori, mają tam świetne pomoce montessori dla szkół, dzieci w zupełnie inny sposób się tam uczą. Dla mnie rewelacja.
Wysimirska
Forumowiczka

Postprzez KaskaMucha2 » 21 mar 2017, o 13:30

Ja zdecydowałam się na prywatną, jednak wtedy podejście do ucznia jest zupełnie inne, no i takie szkoły mają wyższy poziom. Ja jestem z Warszawy i swoje dzieci posłałam do szkoły podstawowej im. Wiktorii Wiedeńskiej, szkoła jest prowadzona przez Fundację Varsovia. Z wyboru szkoły jestem zadowolona, dzieci też, a czesne jest do przeżycia ;)
KaskaMucha2
Świeżynka

Powrót do Wybór szkoły -opinie/sugestie