Sprawdzone ciasto na pizzę

Potrawy, przepisy, smakołyki dla nas i naszych dzieci.. Zachwyć rodzinę i gości swoją kuchnią!

Sprawdzone ciasto na pizzę

Postprzez LadyKatha » 13 gru 2013, o 18:32

Macie swoje sprawdzone przepisy na ciasto, żeby zrobić dobrą pizzę? Ostatnio eksperymentowałam z mamą ale nie wyszła taka jak w pizzeriach ;P
szklanka mąki
1/4 kostki drożdży
1 jajko
pół szklanki mleka
1/4 masła
gałka muszkatołowa, sól, pieprz
próbowałam wyrobić ciasto z tego i cały czas kleiło się do rąk, mama dosypywała mi mąki ale średnio pomagało, w końcu rozgniotłam to na tacy, posmarowałam olejem, ketchupem, porozkładałam równomiernie papryczkę, cebulkę, boczuś, pieczarki wcześniej podsmażone na patelni, ser żółty utarty na grubej tarce, oregano, pieprz. Później rozgrzałam piekarnik do 180 st, 25 min pieczenia
Pizza dzięki składnikom wyszła smaczna ale ciasto nie było najlepsze

Jakie są Wasze przepisy a ciasto do pizzy?? :eat:
LadyKatha
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Sprawdzone ciasto na pizzę

Postprzez Bodzia » 5 kwi 2014, o 00:13

LadyKatha po co tyle problemu przy pizzy?? Szklanka mąki, 1/8 kostki drożdży, 1/3 szklanki wody (ciepłej -w niej rozpuść drożdże zanim wymieszasz z mąką i resztą), łyżeczka soli, łyżka oleju, wyrabiaj i wyrabiaj ewent. dodaj mąki potem zostaw aż urośnie i rozwałkuj :)
Bodzia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Wszystkiego po trochu :-)

Postprzez Aleksandra1982 » 29 sie 2014, o 16:25

Ja mam przepis na cienkie ciasto:
1,5 szkl. mąki (375g)
30 g drożdży
½ szkl. letniej wody
1 łyżeczka oleju
1/3 łyżeczki soli
Drożdże wymieszać z wodą i potem dodać resztę składników.Ciasto wyrobić i odstawić na około 60 min. do wyrośnięcia.
Polecam!
Aleksandra1982
Młodsza Forumowiczka

Postprzez stara_ale_jara » 2 paź 2014, o 15:04

Bodzia napisał(a):LadyKatha po co tyle problemu przy pizzy?? Szklanka mąki, 1/8 kostki drożdży, 1/3 szklanki wody (ciepłej -w niej rozpuść drożdże zanim wymieszasz z mąką i resztą), łyżeczka soli, łyżka oleju, wyrabiaj i wyrabiaj ewent. dodaj mąki potem zostaw aż urośnie i rozwałkuj :)

Moim zdaniem błędem jest rozwałkowywanie ciasta, ponieważ traci w ten sposób swoją miękkość. Ciasto powinno się rozciągać rękoma.
Pojedynczą kulę ciasta ułożyć na oprószonym mąką blacie i stopniowo rozpłaszczyć palcami nie naciskając przy tym brzegów. Ułożyć tak powstały placek na wierzchu dwóch połączonych ze sobą pięści. Obracać i delikatnie rozciągać placek kciukami, aż sam zacznie się rozciągać pod wpływem grawitacji. Obracać dalej aż do uzyskania pożądanego rozmiaru, lub gdy placek stanie się zbyt cienki w którymś miejscu (zacznie prześwitywać). W razie potrzeby stopniowo oddalać od siebie obie dłonie. Rozciągnięty placek będzie tym bardziej okrągły, im dokładniej została wcześniej uformowana a następnie rozpłaszczona kula oraz im bardziej równomierne było rozciąganie.
stara_ale_jara
Świeżynka

Postprzez diet91 » 1 mar 2016, o 14:21

Ja pizze zawsze kupowałam w restauracji. Ewentualnie jakieś gotowe do podgrzania w sklepie.
Niby łatwe przepisy ale coś leniwa jestem. Może kiedyś spróbuję, zapiszę przepis...
diet91
Świeżynka

Postprzez alina87r » 10 kwi 2016, o 14:42

Ja korzystam z tej strony http://www.doradcasmaku.pl/przepisy dania zawsze mi wychodzą i są smaczne, polecam.
Wspieram akcję - wycinki drzew.
alina87r
Świeżynka

Postprzez Dariana » 11 wrz 2016, o 08:54

Mi zawsze takie ciasto wychodzi nieznośnie grube ;/
Dariana
Forumowiczka

Postprzez kametr » 12 wrz 2016, o 08:40

Spróbuj kochana z tego przepisu:
https://www.przepisy.pl/przepis/pizza-capricciosa

Ciasto jest bardzo cienkie i smaczne.Również miałam problem ze znalezieniem dobrego przepisu na ciasto. Doszło do tego,ze kupowałam gotowe spody jak rodzina moja się zbuntowała i powiedziała,ze nie będzie jadła pizzy na kilkucentymetrowym spodzie. W końcu koleżanka podsunęła mi ten przepis i rzeczywiscie, jeśli robisz zgodnie z zasadami to ciasto wychodzi bardzo cienkie i smaczne.
Na wierzch dodaję wszystko co mi podpasuje.W ostatnim czasie polubiłam nawet ananasa:
Obrazek
kametr
Forumowiczka

Powrót do Mama w kuchni