Sport dla 9-cio latki

Dziecko idzie do szkoły -przygotowanie dziecka do nowego środowiska.. Zajęcia pozaszkolne -co wybrać, czym się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę? Jak rozmawiać z dzieckiem, aby nie wpadło w złe towarzystwo? Kiedy można mówić o problemie?

Sport dla 9-cio latki

Postprzez MamaKasi » 23 lis 2013, o 14:24

Cześć -od 7-go roku życia moja córa uczęszczała na taniec dla dzieci. Jednak strasznie się teraz buntuje i nie chce już tańczyć mówi, że tego nie lubi i nie lubi swoich koleżanek z zajęć, chce za to chodzić na karate ale to przecież zajęcia dla chłopców. Upiera się, że jej dwie koleżanki chodzą na takie zajęcia jakieś takundo. Czy córa którejś z mam tutaj obecnych uczęszcza lub uczęszczała na zajęcia dla chłopców? Jak się do tego odnieść?
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Sport dla 9-cio latki

Postprzez Domina » 24 lis 2013, o 13:42

Witaj Mamo Kasi :) Jeżeli chce to dlaczego nie? Mój syn w tym roku zaczął treningi oyama -to też odmiana karate, pewnie tak jak to o czym piszesz choć nie słyszałam jeszcze o "takundo". Na treningach widzę kilka dziewczynek i dobrze się bawią a przy tym to bardzo dobre dla rozwoju dziecka, koordynacja ruchów, ćwiczenia ogólnorozwojowe bo robią tam brzuszki, przysiady i biegają.. Wyszaleje się i idzie spać wieczorem bez marudzenia -to, że dziewczynka nie znaczy, że każda musi chodzić na tańce :)
Domina
Młodsza Forumowiczka

Postprzez MamaKasi » 27 lis 2013, o 17:39

Tak tylko wiesz to sport dla chłopców za niedługo zaczną uderzać piąstkami w worki treningowe i w ogóle a nie potrzeba mi, żeby jeszcze zaczęła bić się z koleżankami z klasy sama nie wiem jak do tego podejść
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez Domina » 1 gru 2013, o 17:23

Nie przejmowałabym się na Twoim miejscu tak bardzo. Jeżeli chce chodzić na karate to zapisz ją na karate -najgorsze co może być to narzucanie dziecku na siłe na jakie zajęcia ma chodzić lub co gorsza kim ma być w przyszłości. Może na karate będzie się spełniać?? Po za tym na żadnym karate ani innych podobnych w tych najmłodszych grupach nie biją w worek treningowy tylko jest to bardziej zabawa "pseudo karate" dla dzieci. My na kilku treningach byliśmy z synem jako obserwujący bo wszyscy rodzice tak robią. Też na pewno będziesz miała taką możliwość więc zawsze możesz zobaczyć jak wyglądają takie zajęcia zanim zapiszesz tam dziecko
Domina
Młodsza Forumowiczka

Powrót do Wychowanie i bezpieczeństwo starszego dziecka