Problemy z jedzeniem

Co powinien jadać nasz przedszkolak aby zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać - czyli jadłospis przedszkolaka? sposoby na niejadka - czyli co robić, aby zachęcić go do jedzenia? otyłość - czy i jak radzić z nią sobie w takim wieku?

Problemy z jedzeniem

Postprzez Bodzia » 26 lis 2013, o 23:21

Dzień dobry dziewczyny, moja córka pięcioletnia ma dziwne widzimisie najpierw chce coś koniecznie na obiad np. naleśniki z serem a kiedy juz zrobię naleśniki z serem to nie chce ich zjeść i tak codziennie z różnymi posiłkami. Jak jej zrobię pomidorową bo marudzi od rana o pomidorowej to nie ma nagle ochoty!! Macie takie dziwne problemy ze swoimi dziećmi?
Bodzia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Wszystkiego po trochu :-)

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Problemy z jedzeniem

Postprzez MamaKasi » 27 lis 2013, o 19:23

Zmniejszyła bym wszelkie posiłki pomiędzy głównymi posiłkami oraz wszelkie smakołyki -jak nie chce zjeść naleśników które chciała to trudno niech nie je. Następny posiłek wręcz połknie na raz z głodu :)
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez mamamikusia » 4 gru 2013, o 23:59

Ja ucinam słodkości jak nie chce jadać a zdarza mu się. Nie pcham w tedy w niego na siłę, ale żadnych czekoladek nie dostaje, cukierków itp i to nie chodzi nawet o to że za karę tylko jak chowam przed nim słodkości to nie zapycha mi się sztucznie i później zje obiad, podwieczorek, kolację
mamamikusia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Synek wiek 4 latka -Mikuś

Postprzez amnezja » 25 wrz 2014, o 10:00

Tak jest, jesli nie chce zjesc obiadu to nie dostaje slodyczy. Mysle, ze to dobry pomysl. Slodycz to dodatek/nagroda za zjedzony pieknie obiadek:)
amnezja
Świeżynka

Powrót do Żywienie przedszkolaka