Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.

Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Postprzez casandra » 17 gru 2013, o 15:09

Mam straszny problem od jakiegoś czasu z moją 4 letnią córką. Potrafi ni stąd ni z owąd uderzyć mnie np w nogę i ucieka po całym mieszkaniu śmiejąc się. Chcę ją złapać, żeby nakrzyczeć i wytłumaczyć i zapytać dlaczego tak zrobiła a ona ucieka. Potrafi zabrać mi pilota od telewizora i schować gdzieś w mieszkaniu i nie przyznaje się do tego, że go zabrała -kłamie w żywe oczy, że nic nie wie o pilocie a ja go znajduję za łóżkiem u niej w pokoju. Ostatnio powiedziała, że jej kolega z przedszkola to skurw.......! Wpadłam w szok, skąd zna takie słowa? Przecież ja nie używam takich wyrażeń przy niej. Nie chce się przyznać oczywiście gdzie to usłyszała. Zaczęłam ją ostatnio karać za takie zachowanie np szlaban na telewizję i bajki, szlaban na grę telewizyjną ale ostatnio mimo tego zabrała mi suszarkę do włosów i schowała w swojej szafce w pokoju :bzly: Jak jej przemówić do rozsądku skoro kary nie działają??
casandra
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: 16 lat Michał
4 latka Klaudia

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Postprzez asiolcza » 5 cze 2014, o 07:36

Tylko rozmowa przyniesie skutek. Wytłumacz, że jest ci przykro z powodu zachowania córki. Obserwuj córeczkę ,może problem leży gdzie indziej i mała stara się zwrócić na siebie uwagę?
Obrazek
asiolcza
Forumowiczka

Re: Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Postprzez zelka89 » 25 wrz 2014, o 10:03

W wychowaniu dziecka nalezy pamietac o nagrodach i karach, najlepiej postawic małą w kąt i niech sobie przemysli co robi.
zelka89
Świeżynka

Powrót do Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka