Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Trudne chwile, czyli jak oswoić malucha z nową sytuacją? Wybieramy żłobek - czym się kierować, na co zwracać uwagę? A może jednak niania? Maluch pod opieką dziadków - czyli zapobiegamy rozpieszczaniu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Postprzez anita_koszalin » 28 lis 2013, o 15:14

Tyle się o tym dzisiaj mówi, że wybór opiekunki dla dziecka jest trudnym wyborem, że niektóre Panie nie do końca potrafią się opiekować dzieckiem pod naszą nieobecność. Od stycznia wracam do pracy, mój syn ma dwa latka i wg mnie jeszcze za wcześnie na przedszkole tym bardziej, że przedszkole w mojej okolicy przyjmuje dzieci od lat trzech. W pierwszej kolejności zaczęłam pytać znajomych czy znają jakąś opiekunkę bo z polecenia zawsze najlepiej ale niestety jedyna Pani, która mogła by się zająć Danielkiem jest już zajęta a po za tym nie mieszka zbyt blisko nas i nie odpowiadają jej za bardzo dojazdy, gdyż nie jest mobilna. Moi rodzice i rodzice męża odpadają, bo mieszkają w innym mieście. Czym kierować się przy wyborze opiekunki z ogłoszenia? W internecie widzę ogłoszenia w mojej miejscowości i młodszych Pań i starszych. Na co zwracać uwagę podczas rozmowy z taką Panią? O co ją pytać? Na co uważać? Prosze o pomoc w tej kwestii :?:
anita_koszalin
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Postprzez Rolinka » 7 gru 2013, o 14:52

Cześć
my kilka lat temu z mężem potrzebowaliśmy opiekunki, bo odeszła moja mama :( a ona zajmowała się córką pod naszą nieobecność. Zatrudniłyśmy Panią z polecenia znajomych i wcale nie byłam do końca zadowolona z niej, spóźniała się, nie zawsze mogła zostać z dzieckiem bo miała pod opieką jeszcze inne dzieci i starała się to wszystko ogarnąć. Zdecydowaliśmy się na zmianę. Rozmawialiśmy z dwiema Paniami i pozostaliśmy przy bardzo sympatycznej Pani Małgosi :) Zwracaliśmy uwagę głównie na doświadczenie no i czy dobrze jej z oczu patrzy. Była wtedy przed trzydziestką i przez 4 lata była opiekunką w przedszkolu. Zawsze możesz poprosić o jakikolwiek numer lub numery telefonów do poprzednich osób do których chodzi opiekować się ich dziećmi -na pewno to zrozumie, że chcecie mieć pewność zwłaszcza w dzisiejszych czasach
Rolinka
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Moja księżniczka ma 12 latek :-)

Powrót do Mama wraca do pracy