Kiedy chodzik dla dziecka?

Podnoszenie główki, obracanie się na boki, chwytanie, siadanie, raczkowanie, wstawanie, pierwsze kroki, gaworzenie, pierwsze słowa - tego wszystkiego uczy się niemowlaczek. Dowiedz się co, kiedy i jak powinien robić?

Kiedy chodzik dla dziecka?

Postprzez Johana » 18 lis 2013, o 15:11

Cześć Wam! Mam pytanie, mój Kuba ma 6 miesięcy i zastanawiam się czy kupić mu już chodzik czy jeszcze za wcześnie? Spotkałam się z różnymi opiniami co do tego kiedy powinno się zacząć korzystać z chodzika -Pani doktor powiedziała mi, że dziecko samo powinno zacząć chodzić a chodzik ewentualnie wtedy kiedy dziecko już próbuje samo chodzić ale się przewraca.. Co Wy na to?
Johana
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Kiedy chodzik dla dziecka?

Postprzez Mariola » 22 lis 2013, o 21:01

Pani doktor dobrze Ci powiedziała i tego się trzymaj... Chyba, że chcesz pochwalić się przed sąsiadkami, że Twoje dziecko jako pierwsze zaczęło chodzić-wcześniej od rówieśników -ale później to oni będą się chwalić, że ich dzieci mają proste nogi a Twoje pokiereszowane.. Daj mu czas -nie pali się :)
Mariola
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Sympatyczna, wesoła, wciąż młoda ;P

Postprzez MamaKasi » 23 lis 2013, o 14:26

Johana napisał(a):Cześć Wam! Mam pytanie, mój Kuba ma 6 miesięcy i zastanawiam się czy kupić mu już chodzik czy jeszcze za wcześnie? Spotkałam się z różnymi opiniami co do tego kiedy powinno się zacząć korzystać z chodzika -Pani doktor powiedziała mi, że dziecko samo powinno zacząć chodzić a chodzik ewentualnie wtedy kiedy dziecko już próbuje samo chodzić ale się przewraca.. Co Wy na to?

Mariola dobrze Ci pisze -samo niech zacznie stawiać pierwsze kroki i jak nie będzie obie radzić to możesz go wstawić do chodzika ale wcześniej tego inie rób bo możesz mu zrobić krzywdę
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez Johana » 24 lis 2013, o 18:43

Dzięki :) Rozwiałyście moje wątpliwości wytrzymam jeszcze kilka miesięcy niech sam zacznie stawiać pierwsze kroki to wstawie go do chodzika i będzie biegał po całym domu :spoko:
Johana
Młodsza Forumowiczka

Postprzez asiolcza » 12 cze 2014, o 07:27

Najlepiej nigdy. Po co pomagać naturze ?
Obrazek
asiolcza
Forumowiczka

Powrót do Rozwój niemowlęcia