Kawa w czasie ciąży -Wasze opinie

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy

Kawa w czasie ciąży -Wasze opinie

Postprzez Gonia21 » 26 lis 2013, o 16:31

No właśnie kawa w czasie ciąży -mówi się, że 1-2 filiżanek kawy dziennie nie powinny zaszkodzić dziecku. Odkąd zaszłam w ciążę ograniczyłam z 4-5 filiżanek dziennie do 2 po przeczytaniu takiego artykułu w internecie. Jakie jest Wasze zdanie na temat picia kawy w czasie ciąży? Czy dwie kawy dziennie to rzeczywiście bezpieczna ilość? Nie potrafię tak po prostu przestać pić całkiem kawy
[...] Wyznacznikiem naszych przyszłych czynów są nasze przeszłe czyny....
Gonia21
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Kawa w czasie ciąży -Wasze opinie

Postprzez Domina » 26 lis 2013, o 20:55

Myślę, że powinnaś jak najszybciej zmniejszyć do jednej filiżanki jeżeli już musisz ją pić ale raczej nie powinno się pić wcale kawy w ciąży a jak już coś to sporadycznie.
Domina
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Gonia21 » 11 gru 2013, o 14:57

Na razie staram się odstawić całkowicie na okres ciąży i ponoć podczas karmienia też dobrze jest się wstrzymać, choć przyznam szczerze, że początki bez kawy nie są przyjemne, chodzę jakaś ospała cały czas :/
[...] Wyznacznikiem naszych przyszłych czynów są nasze przeszłe czyny....
Gonia21
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Aleksandra1982 » 29 sie 2014, o 16:32

Myślę,że jedna filiżanka kawy (z mlekiem) raz dziennie nie zaszkodzi.Na pewno należy ograniczać picie kawy w ciąży,ale żaden lekarz kategorycznie nie zabroni jej pić. Wiem też,że równie niezdrowe jest takie nagłe zmienianie nawyków w momencie kiedy dowiadujemy się,że jesteśmy w ciąży. Jak nagle odstawi się kawę zupełnie to i jelita inaczej pracują,a to też nie jest zdrowe.
Aleksandra1982
Młodsza Forumowiczka

Postprzez moniusia » 3 wrz 2014, o 09:12

Też miałam podobny problem podczas pierwszej ciąży. Jestem straszny kawoszem i nie wyobrażam sobie poranka bez kawy, jednak po pewnym czasie się przyzwyczaiłam, gdy już na prawdę napadała mnie chęć na kawę piłam Inkę, wiem że to nie to samo ale to zawsze jakiś zamiennik... Zgadzam się też z Aleksandra1982 ,że nagła zmiana nawyków też nie jest dobra w ciąży.
moniusia
Młodsza Forumowiczka

Postprzez ingrid88 » 18 lut 2015, o 13:22

Ja oduczyłam się picia kawy w ciąży, gdyby zaszkodziło dziecku nie chciałabym się zastanawiać, czy to przez kawę czy nie
ingrid88
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Wysimirska » 10 paź 2016, o 11:40

W odpowiednich ilościach kawa jest dopuszczalna. Mi w ciązy mega smakowała kawa w kapsułkach o smaku czekolady. Tutaj https://kapsulkakawy.pl/ sobie zamawiałam kapsułki. Jedna kawka z mlekiem dziennie, a czasem nawet rzadziej :)
Wysimirska
Forumowiczka

Postprzez sabinkaduchess » 5 maja 2017, o 12:49

Ja jestem straszną kawoszką :D Od kiedy wiem, że jestem w ciąży nie piję już tak dużo kawy. Staram się też unikać herbaty. Trafiłam po prostu na kawę zbożową, która bardzo mi posmakowała, bo smakuje w zasadzie tak samo jak moja ulubiona rozpuszczalna. Także nic nie straciłam.
sabinkaduchess
Młodsza Forumowiczka

Postprzez ninawieczorem » 5 maja 2017, o 12:58

A powiesz, jaką to kawę zbożową pijesz, że smakuje jak prawdziwa, bo ja niestety jeszcze na taką nie trafiłam i nie piję w ogóle, a już przyznam, że mi się tęskni ;)
ninawieczorem
Świeżynka

Postprzez sabinkaduchess » 5 maja 2017, o 13:02

Pewnie :) Kupuję w rossmannie mama coffee. Jakiś czas temu trafiłam na nią, kiedy szukałam czegoś na rozstępy. Zanim kupiłam porozmawiałam z lekarzem prowadzącym ciążę, czy mogę to pić i powiedział, że on nie widzi przeciwwskazań :)
sabinkaduchess
Młodsza Forumowiczka

Następna strona

Powrót do Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży