Jakie imię dla dziecka -oto jest pytanie :)

Jakie wybrać imię dla dzidziusia? To często poważny problem, polskie czy zagraniczne? Staromodne czy nowoczesne? Popularne czy oryginalne? Czy kierować się znaczeniem imion? A czy Ty masz już imię dla swojego maluszka?

Jakie imię dla dziecka -oto jest pytanie :)

Postprzez Gonia21 » 26 lis 2013, o 16:15

Witam wszystkie forumowiczki :) widzę, że nie ma w tym dziale jeszcze postów więc będę tą pierwszą odważną ;P Jakie imiona wybrałyście lub zamierzacie wybrać dla swoich dzieci? Nie wiem jeszcze czy to będzie córa czy synuś... Na pewno nie chcę imienia staroświeckiego ale też przesadnie wydziwianego... Raczej Lewek odpada Zyguś też :D Dla córci też raczej z nowszych imion może być zagraniczne. Na pewno też nie może być Amelia (tłumaczenie z łaciny to "bez kończyn") więc odpada. Klaudia zawsze mi się podobało ale ostatnio przeczytałam, że w dosłownym znaczeniu Klaudia znaczy -"kulawa" :( Tylko z tego powodu nie dam tak na imię córce choć imię samo w sobie jest piękne. Lenka cudowne ale od czasu reklamy Windows 8 co trzecia dziewczynka ma na imię Lenka..... Razem z chłopakiem myślimy nad imieniem Kacper dla synka i Kaja dla córki w zależności od tego co się wyłoni :) A jakie Wy macie pomysły ?
[...] Wyznacznikiem naszych przyszłych czynów są nasze przeszłe czyny....
Gonia21
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Jakie imię dla dziecka -oto jest pytanie :)

Postprzez Domina » 26 lis 2013, o 20:53

Ja słyszałam opinię na jednym z forów, żeby nie kierować się znaczeniem imion dla dzieci, tylko jak w takim przypadku dać na imię Amelia dla córki ?? Kaja jest bardzo ładnym imieniem ja jeszcze przemyślałabym Andżelika, Jola, Wioletta i Lenka bo u mnie nie ma za wiele Lenek a bardzo mi się podoba ale to moja koncepcja :) Dla syna Kacper czemu nie choć chyba bardziej podoba mi się Eryk
Domina
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Bodzia » 26 lis 2013, o 23:48

A takie dziwne te nowoczesne imiona Amelki i inne podobne ja dałam Anetka a gdyby mi się jeszcze jedna córka urodziła to chyba dała bym po prostu Krysia albo Marysia ewentualnie Zuzanna. Dla syna Kubuś albo Aleksander
Bodzia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Wszystkiego po trochu :-)

Postprzez MamaKasi » 27 lis 2013, o 19:36

Kaja piękne imię choć ja jestem za bardziej tradycyjnymi polskimi imionami dlatego poprę Bodzię powyżej: Krysia, Marysia, Zuzia, Kasia, Madzia itd dla synka Kuba ok Aleksander bym nie dała oczywiście żaden Lech ani Jarosław też nie wchodzi w grę :lol:
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez anita_koszalin » 28 lis 2013, o 15:40

"Lech i Jarosław" :hyhy: Ogólnie to wszystkie są ładne :) a Kaja znakomita
anita_koszalin
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Sesulanka » 29 lis 2013, o 20:58

Mnie się bardzo podoba dla dziewczynki Majka a później Sylwia ewentualnie Ola ale Kaja też ładne
Sesulanka
Młodsza Forumowiczka

Postprzez fajnamyszka » 1 gru 2013, o 15:02

Majka bardzo ładne i Kaja też choć ja jestem tradycjonalistką :) Lenka jest śliczne ale rozwala mnie, ale kobiety się chyba uparły zbiorczo i co druga dała na imię Lenka córce :szok: dwie moje koleżanki dały na imię Lena córce -rozmawiałam z każdą z nich na ten temat i próbowałam przekonać, że jak podrośnie i pójdzie do szkoły i ktoś w klasie zakrzyczy Lena to się połowa klasy obróci ale nie zadziałało -ma być Lenka i już :) Przynajmniej nie Amelia ufff
fajnamyszka
Świeżynka

Motto/Info: Żyje się tylko raz, szkoda byłoby to życie zmarnować na siedzenie w domu...

Postprzez Domina » 1 gru 2013, o 16:54

A ja mimo, że Lenek jest przesyt też dałabym na imię Lena :) Jest śliczne
Domina
Młodsza Forumowiczka

Postprzez wiejska_:) » 25 gru 2013, o 20:54

Mnie bardzo podoba się Julia dlatego tak właśnie dałam na imię córce i jestem bardzo zadowolona a nie ma ich tak wiele jak Lenek, Amelek i innych podobnych :) Choć wszystkie mają coś w sobie
wiejska_:)
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Nie ma to jak na wsi ;)
Córeczka Julka 18 miesięcy, małe, kochane i rozdarte cudo ;P

Postprzez MamaKasi » 7 sty 2014, o 21:56

Domina napisał(a):A ja mimo, że Lenek jest przesyt też dałabym na imię Lena :) Jest śliczne

Popieram, Lena super :)
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Następna strona

Powrót do Wybieramy imię dla dziecka