Jaki materacyk powinnam wybrać dla noworodka?

Cały asortyment potrzebny mamie do zachowania prawidłowego rozwoju, pielęgnacji oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia dzidziusia... Czyli wszystko o pieluszkach, butelkach, smoczkach, łóżeczku, kołysce, zabawkach, ręczniczki i wielu innych sprzętach.

Jaki materacyk powinnam wybrać dla noworodka?

Postprzez Sesulanka » 25 lis 2013, o 21:48

Niby błahe pytanie ale dla mnie stanowi problem. Na chwilę obecną, synek (3 tyg) śpi w łóżeczku po dziecku mojej kuzynki i materacyk jest dość miękki jakby z miękkiej gąbki. Czy nie powinnam mu kupić twardszego materacyka? Co możecie mi polecić ewentualnie jakiej firmy, żeby nie był zbyt drogi? :pomocy:
Sesulanka
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Jaki materacyk powinnam wybrać dla noworodka?

Postprzez góralka87 » 29 lis 2013, o 23:04

Moi znajomi pokupowali lateksowe, bo nie zagnieżdżają się w nich grzyby i są dużo trwalsze -nie ulegają deformacji z czasem, ale ja mam z pianki poliuretanowej i też jest całkiem przyjemny a dałam 4 razy mniej za niego niż dałabym za lateksowy. Więc nie wiem czy jest sens przepłacać. Twardość średnia, bo tak zaleciła nam Pani doktor, że jest to najbardziej odpowiedni materacyk dla niemowlęcia. Dziś Karol ma już 14 miesięcy ale nadal śpi na nim i przesypia całe noce. Sporo masz o tym w internecie poczytaj o różnicach i o cenach ale wg mnie nie daj się wciągnąć niepotrzebnie w jakiś lateks bo różnice w cenie są kolosalne a jak odrobinę podrośnie to i tak przeniesiesz go do normalnego łóżka -wtedy kupisz mu droższy materac -ja tak zamierzam zrobić
Pozdrawiam :)
góralka87
Młodsza Forumowiczka

Re: Jaki materacyk powinnam wybrać dla noworodka?

Postprzez Aleksandra1982 » 16 wrz 2014, o 13:45

ja czytałam,że z kokosem jest dobry....
Aleksandra1982
Młodsza Forumowiczka

Powrót do Wyprawka dla dziecka