Jak ubierać noworodka, żeby go nie przegrzać?

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?

Jak ubierać noworodka, żeby go nie przegrzać?

Postprzez Sesulanka » 25 lis 2013, o 21:25

Mam do Was pytanie, ponieważ moja mama się ze mną trochę sprzecza odnośnie ubierania noworodka (3 tyg.). Ubieram synka tak, żeby było mu ciepło a zarazem tak aby go nie przegrzać. Sprawdzam mu głównie po karku czy nie jest zbyt ciepły. Pampers, śpioszki no i przeważnie w rożku a moja mama ciągle mi mówi, że powinnam go jeszcze przykrywać kocykiem, kołderką itp -przecież bez przesady on sie chyba nie ma ugotować tylko ma mieć optymalną temperaturę ?
Sesulanka
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Jak ubierać noworodka, żeby go nie przegrzać?

Postprzez Agnieszka_29 » 25 lis 2013, o 23:35

No raczej go nie przegrzewaj :) Jeżeli w domu masz odpowiednią temperaturę to wystarczy mu to co zakładasz -po co koc?? To chyba jakieś babcine metody jak to, żeby zapychać dziecko jedzeniem do nieprzytomności (bo przecież żeby był zdrowy to musi dużo jeść) a potem idzie taki grubas do szkoły ;P mamy takie są -moja też miała sporo do powiedzenia kiedy urodził się Karol BA jeszcze na długo zanim się urodził odkąd się tylko dowiedziała, że jestem w ciąży ;P
Agnieszka_29
Świeżynka

Motto/Info: Dopiero po dziecku widać jak szybko czas leci ;)

Postprzez Sesulanka » 29 lis 2013, o 20:53

No tak też mam z moją mamą ona wszystko wie lepiej -rozumiem, że wie sporo ale czasami na prawdę przesadza....... :/
Sesulanka
Młodsza Forumowiczka

Postprzez asiolcza » 8 lis 2014, o 11:24

Ubieraj jak siebie. A jeśli na dworze gorąco, to zawsze o jedną warstwę mniej niż sami mamy. To rady pediatrów., u nas stosowana. Najlepiej jest jak rodzinka dokucza, bo dla nich zawsze dziecko wasze jest za cienko ubrane. Upał, a cioteczka, że dzidziuś na dworze bez skarpetek, że taki maluch zawsze w skarpetkach i jakby tego było mało w czapeczce ma być :lol: My raczej stosowaliśmy metodę chłodniejszego ubierania. I dzieciaczek nie chorował praktycznie wcale.
Obrazek
asiolcza
Forumowiczka

Postprzez Aga_Krk » 31 paź 2016, o 12:14

Sesulanka napisał(a):Mam do Was pytanie, ponieważ moja mama się ze mną trochę sprzecza odnośnie ubierania noworodka (3 tyg.). Ubieram synka tak, żeby było mu ciepło a zarazem tak aby go nie przegrzać. Sprawdzam mu głównie po karku czy nie jest zbyt ciepły. Pampers, śpioszki no i przeważnie w rożku a moja mama ciągle mi mówi, że powinnam go jeszcze przykrywać kocykiem, kołderką itp -przecież bez przesady on sie chyba nie ma ugotować tylko ma mieć optymalną temperaturę ?

Najlepiej temperaturę dziecka sprawdzać na karku. Tam najlepiej czuć, czy dziecku nie jest ani za zimno, ani za gorąco. Ja też inwestuję w ubranka z bawełny organicznej z pewnego źródła - www.deareco.com. Wtedy wiem, że dziecko ma komfort noszenia ubranek, w których się nie zapoci.
Aga_Krk
Młodsza Forumowiczka

Powrót do Zdrowie i pielęgnacja noworodka