Jak odchudzać się zimą?

Czyli jak zrzucić parę kilogramów? Sport - podstawa szczupłej sylwetki.. Jaki rodzaj sportu wybrać, jakie ćwiczenia wykonywać, jak często? Dieta a odchudzanie -czyli co jeść, a czego się wystrzegać lub co najmniej ograniczyć?

Jak odchudzać się zimą?

Postprzez Szerkana » 2 gru 2013, o 15:20

No i jak w temacie :) Co robicie zimą, żeby zrzucić parę kilo? Szczerze się przyznam, że jestem trochę leniuszkiem i nie bardzo chce mi się chodzić na siłownie, nie wiem nawet czy zmuszę się do biegania choć zdaję sobie sprawę, że wg niektórych bez biegania ani rusz z odchudzaniem. Ale raczej mam na myśli jakas dietkę na zimę i może jakiś ruch w domku? Steperek, jakieś ćwiczenia, może brzuszki? I czy same brzuszki mają jakikolwiek sens? Co Wy robicie, żeby nie spaść się zimą jak świnki?? :ciezar:
Szerkana
Forumowiczka

Motto/Info: Każdy dzień przynosi nowe doświadczenie...

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Jak odchudzać się zimą?

Postprzez góralka87 » 5 gru 2013, o 23:13

U mnie ze sportem w życiu to bywało różnie ale starałam się raczej nie motywować chudnięciem tylko dobrym samopoczuciem, bo wiem, że motywacja chudnięciem nie przynosi raczej długotrwałych efektów :/ Trochę schudniesz i cel osiągnięty więc już Ci się nie chce więcej ćwiczyć a to nie o to przecież chodzi. Same brzuszki nie wiele dadzą przede wszystkim musisz się ruszać i pocić, spalać kalorie a brzuszki to wiesz......... :D wyrobisz sobie troszkę mięśnie pod powierzchnią tłuszczu ;P nie jadaj na noc ani w nocy nawet jak jesteś głodna, zrezygnuj ze słodyczy, zmniejsz tłuszcze i węglowodany
góralka87
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Rolinka » 17 gru 2013, o 02:03

Szerkano prawda jest taka, że jeśli chcesz na prawdę dobrze wyglądać to bez sportu się nie obejdzie. Trening w pocie czoła i to regularnie a same brzuszki to raczej oszukiwanie samej siebie, że coś robię :/ Jest wiele planów treningowych domowych dla kobiet na forach sportowych -poszukaj czegoś dla siebie i trzymaj się go przez kilka tygodni, później zmień ćwiczenia na inne, żeby się nie znudzić treningiem. Kiedyś bardziej dbałam o figurę, bo teraz to raczej nie mam ani czasu ani nawet ochoty "jestem jaka jestem" mówiąc najprościej jak się da :) kiedyś bardziej się przykładałam i było to bieganie razem z mężem 30 minut 3 razy w tygodniu i bardzo dużo brzuszków na przeróżne sposoby, skośne, nożyce itd. Po za tym wymachiwanie nogami, unoszenie ich i przytrzymywanie, pompki wersja damska. Oj dobrze wtedy wyglądałam :p mąż kupił mi nawet ciężarki 1 kilogramowe ale ćwiczyłam nimi raptem 2 razy
Rolinka
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Moja księżniczka ma 12 latek :-)

Postprzez Szerkana » 28 gru 2013, o 02:14

Rolikno nie pocieszyłaś mnie bo straszny ze mnie leniuch jeśli chodzi o jakiekolwiek ćwiczenia. Od dwóch tygodni zaczęłam sobie robić przysiady po dwa razy w tygodniu i brzuszki, z mężem obiecujemy sobie, że po Sylwestrze zaczniemy razem jeździć na basen (on chodzi na siłownię) ale mnie ciężko namówić. Basen i to co sobie teraz ćwiczę mam nadzieję, że pozwoli utrzymać sylwetkę w normie :wstydnis: mniej jadam niż wcześniej i staram się nie jadać w ogóle na noc
Szerkana
Forumowiczka

Motto/Info: Każdy dzień przynosi nowe doświadczenie...

Postprzez lunetka » 7 sty 2014, o 23:05

Ja po prostu jak chcę schudnąć to przestaję jeść :D Teraz mi się przytyło po świętach 2 kg ale teraz wyjątkowo nie mogę przestać jeść bo ciąża ale zwykle w takich przypadkach mam tydzień prawie nie jedzenia i wracam do siebie :)
lunetka
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Termin 20 sierpnia :)

Postprzez kametr » 27 sty 2014, o 17:40

To jedno z moich noworocznych postanowień - zrzucić kilka zbędnych kg :) Mam siedzącą pracę :) Jem w niej kaszę gryczaną z sosem warzywnym - powiem wam, że jestem lżejsza o 1,5 kg od świąt :)
kametr
Forumowiczka

Postprzez mamamikusia » 30 sty 2014, o 02:00

Mnie to postanowienia chyba nie wychodzą :P Ale mąż namawia mnie na ściankę wspinaczkową, może się skuszę bo z tego co się zdążyłam zorientować, to na wspinaczkę chodzi więcej dziewczyn niż facetów, zawsze to pozwoli trochę wypocić :)
mamamikusia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Synek wiek 4 latka -Mikuś

Postprzez ingrid88 » 2 lut 2015, o 15:55

Szczerze mówiąc ja przestałam sie łudzić, że zimą zgubie kg, pozostawiam to ciężkie zadanie na lato :)
ingrid88
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Wysimirska » 11 wrz 2016, o 17:25

teraz też idzie zima i w sumie chyba pora troche zrzucic, bo po zimie moze być jeszcze gorzej , a wy jak sie odchudzacie? ja nie mam czasu na zadne diety wiec myslalam o jakis tabletkach wspomagajacych odchudzanie ktos? coś?
Wysimirska
Forumowiczka

Postprzez Aga_Krk » 31 paź 2016, o 12:08

Wysimirska napisał(a):teraz też idzie zima i w sumie chyba pora troche zrzucic, bo po zimie moze być jeszcze gorzej , a wy jak sie odchudzacie? ja nie mam czasu na zadne diety wiec myslalam o jakis tabletkach wspomagajacych odchudzanie ktos? coś?

Tabletki to chyba raczej kiepski pomysł. Słyszałam, że po nich czeka nas tylko efekt jojo. Najlepsze to zdrowa dieta i aktywność fizyczna. To jest klucz do sukcesu. A jak się jest w ciąży to trzeba szczególnie o siebie dbać i uważać. Nie przesadzać z tą dietą i ćwiczeniami. Polecam ten artykuł - http://www.zdrowemaluchy.pl/odchudzanie-ciazy-porodzie/
Aga_Krk
Młodsza Forumowiczka

Następna strona

Powrót do Zgrabna mama