Dieta dla 7 latka

Odżywianie dziecka w wieku szkolnym.. Sposoby na niejadka.. Zdrowe odżywianie, oraz jakie jedzenie powinien zabierać ze sobą do szkoły uczeń? Kiedy możemy mówić o tym, że "uczniak" jada zbyt mało lub zbyt dużo?

Dieta dla 7 latka

Postprzez Domina » 24 lis 2013, o 14:28

Potrzebuję zasięgnąć opinii od doświadczonych mam ewentualnie od dietetyków, jeżeli takowi się tutaj znajdują lub znajdą niebawem, gdyż wiem, że forum jest świeże. Mój siedmioletni syn jest strasznie wybredny jeżeli chodzi o jedzenie mianowicie jeśli chodzi o śniadanie to zjada to co mu zrobię ale problem zaczyna się od drugiego śniadania..... Jestem pewna, że nie zjada go w szkole -przygotowuję mu dwie podwójne kanapki i często jakiś owoc banan lub jabłko czasami pomarańcza, mandarynka itp. Wcześniej zjadał owoce a kanapki nadgryzione przynosił z powrotem a że zaczełam mu robić kazania, że ma zjadać wszystko to nagle nie przynosi już niczego... Wydaje mi się, że nie zjada tylko wyrzuca. Na obiad jada praktycznie same zupy poza cebulową i jarzynową lub podobną do jarzynowej np brokułową, kalafiorową itp. Ogórkową jada pomidorową jada, rosół jada -ogólnie takie gdzie nie ma zbyt wiele warzyw lub wcale ich nie ma. Na drugie danie ledwo udaje mi się upchnąć mu małego kotleta i odrobinę ziemniaków i to nie zawsze bo czasami nie pomaga kompletnie nic nawet zakaz komputera przez kilka dni. Kolacja to zwykle jedna kanapka najlepiej, żeby była przygotowana w piekarniku lub z tostera z serem żółtym, bez szynki, broń Boże żebym dodała jakikolwiek szczypiorek czy cebulkę. Drogie mamy jak przekonać syna do regularnego jedzenia oraz co powinien jadać 7-latek, żeby zdrowo się rozwijać, bo opinie są różne na forach, co mama to pisze co innego. Jakie rodzaje mięsa powinnam mu serwować? W jakich ilościach? Jak przekonać go do tego, żeby jadał drugie śniadanie w szkole? Czym go motywować? Bo jak tak dalej pójdzie to chyba mi już tylko pas zostanie :(
Domina
Młodsza Forumowiczka

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Powrót do Żywienie starszego dziecka