Córka woli zabawki dla chłopców niż lalki!!

Łączenie przyjemnego z pożytecznym -czyli mądre zabawy dla przedszkolaków.. Dziecko w grupie rówieśników. Zabawy na świeżym powietrzu..

Córka woli zabawki dla chłopców niż lalki!!

Postprzez Bodzia » 26 lis 2013, o 23:54

O tym, że córka w ostatnim czasie stała się strasznie niegrzeczna co jest dla mnie bardzo niezrozumiałe wspomniałam w innym wątku a teraz chciałam sie Was zapytać czy coś z moją Anetką jest nie tak?? Ponieważ odkąd poszła do przedszkola -czyli już ponad rok temu woli zabawki dla chłopców! W sklepie marudzi o to, żeby jej kupić np tor samochodowy z dwoma samochodzikami na baterie zamiast skupić się na lalkach! Oczywiście nie kupujemy jej z mężem i lalkami też się bawi ale dlaczego takie zafascynowanie autkami? W przedszkolu Pani opiekunka nie raz mi mówiła, że Andzia zabiera chłopcom samochody siłą i bawi się nimi a raczej do rzadkości należy zabawa lalkami :mlotek: Czy to przejdzie? Może powinnam się pogodzić z tym, że wyrasta mi na małą chłopczycę i kupować jej samochodziki aż do znudzenia aż zacznie z powrotem bawić się lalkami?
Bodzia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Wszystkiego po trochu :-)

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Córka woli zabawki dla chłopców niż lalki!!

Postprzez mamamikusia » 4 gru 2013, o 23:53

Witaj! Zacznę od tego, że bardzo często zdarza się, że dziewczynki lubią bawić się chłopięcymi zabawkami a chłopcy dziewczęcymi i myślę, że nie ma tutaj najmniejszych powodów do zmartwień :) Tak samo jak to, że chłopiec nie pójdzie Ci za rękę w parze z dziewczynką a dziewczynka z chłopczykiem tylko pójdzie za rękę z rówieśnikiem tej samej płci. Dopiero w pewnym wieku to zaczyna się zmieniać. Mój Mikołaj ma 4 latka i też czasami bawi się lalkami zwłaszcza tymi bardzo funkcjonalnymi kiedy przychodzi do nas sąsiadka z rok młodszą od niego córką - w efekcie końcowym i tak woli transformersa czy innego robotopodobnego zwierza. Chyba nie powinnaś się przejmować, w końcu i tak zacznie bawić się lalkami a jak nie ?? To trudno może taki właśnie oryginalny z niej będzie charakterek :D
mamamikusia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Synek wiek 4 latka -Mikuś

Re: Córka woli zabawki dla chłopców niż lalki!!

Postprzez Bodzia » 17 sty 2014, o 00:01

witaj po chwili mojej nieobecności -właśnie zauważyłam, że też jesteś z Krosna :) Co do powyższego mam jednak nadzieję, że jej przejdzie i przerzuci się na lalki. Ach będzie co będzie -czas pokaże, na razie bardziej cieszy ją zabawa z mężem samochodzikami a mąż nie narzeka więc nie jest źle ;P
Bodzia
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Wszystkiego po trochu :-)

Powrót do Zabawy przedszkolaka