Aby nie przytyć za bardzo w czasie ciąży

Przyszła mama powinna być atrakcyjna -jak zadbać o urodę i dobrą kondycję w trakcie ciąży?

Aby nie przytyć za bardzo w czasie ciąży

Postprzez Szerkana » 14 lis 2013, o 20:07

Hej! Zastanawiam się co można robić w trakcie ciąży, aby nie przytyć przesadnie i po urodzeniu nie wyglądać jak szafa czterodrzwiowa...?? Obecnie jestem dość zgrabna, ale muszę ograniczać się ze słodkościami, ponieważ jeżeli się nie ograniczam od razu zaczynam tyć w biodrach.. Na chwilę obecną nie jestem jeszcze w ciąży -dopiero się staramy z mężem chciała bym jednak już na tym etapie wiedzieć jak sobie pomóc mając na uwadze dobro dziecka
Szerkana
Forumowiczka

Motto/Info: Każdy dzień przynosi nowe doświadczenie...

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Aby nie przytyć za bardzo w czasie ciąży

Postprzez Mariola » 15 lis 2013, o 00:25

Witaj :) Wg mnie w ciąży najważniejsze jest Twoje zdrowie i zdrowie dziecka, nie Twój wygląd.. Po urodzeniu możesz zacząć ćwiczyć i bardziej zadbać o dietę pod siebie -w trakcie ciąży myśl głównie o dziecku. Po za tym wcale nie jest powiedziane, że po urodzeniu nie będziesz zgrabna -skoro teraz jesteś szczupła to nie powinnaś mieć z tym większych problemów... Ja przynajmniej nie miałam ani po pierwszym ani po drugim porodzie :) Jeżeli masz wielkie parcie na ruch to możesz dużo a nawet bardzo dużo spacerować na świeżym powietrzu.
Mariola
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Sympatyczna, wesoła, wciąż młoda ;P

Postprzez Aganolla » 15 lis 2013, o 19:39

Ja się nie przejmuję hihi -przytyłam już na buźce a będzie jeszcze gorzej, ważne żeby dziecko było zdrowe -potem się sobą zajmę :)
Czy wszyscy faceci są tak samo beznadziejni??........
Aganolla
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Gonia21 » 16 lis 2013, o 13:44

Szerkana napisał(a):Hej! Zastanawiam się co można robić w trakcie ciąży, aby nie przytyć przesadnie i po urodzeniu nie wyglądać jak szafa czterodrzwiowa...?? Obecnie jestem dość zgrabna, ale muszę ograniczać się ze słodkościami, ponieważ jeżeli się nie ograniczam od razu zaczynam tyć w biodrach.. Na chwilę obecną nie jestem jeszcze w ciąży -dopiero się staramy z mężem chciała bym jednak już na tym etapie wiedzieć jak sobie pomóc mając na uwadze dobro dziecka

Ja sobie obiecuję już od 3 lat, że schudnę i jakoś nie mogę się zmobilizować. Jestem w 3 miesiącu ciąży i już przytyłam 4 kg, wyglądam jak mała świnka ale chłopak mówi, że go to kręci :) Chyba nie masz się czym przejmować
[...] Wyznacznikiem naszych przyszłych czynów są nasze przeszłe czyny....
Gonia21
Młodsza Forumowiczka

Postprzez Johana » 18 lis 2013, o 15:31

Przez pierwsze 4 miesiące regularnie chodziłam na basen po 2 razy w tygodniu, później przestałam i skończyło się jedynie na spacerach a ostatni miesiąc to już w ogóle nie wychodziłam z mieszkania. Dziś jestem pół roku po porodzie i wyglądam jak przed porodem -od dwóch miesięcy znowu chodzę na basen a mąż zostaje z dzieckiem :aloha: Chyba sporo zależy od predyspozycji każdej kobiety indywidualnie
Johana
Młodsza Forumowiczka

Postprzez MamaKasi » 23 lis 2013, o 14:36

Codziennie powinnaś zadbać o odpowiednią dawkę ruchu np po przez spacery, są też ćwiczenia, które można wykonywać w ciąży. Jeżeli masz przytyć to i tak przytyjesz i nie przejmuj się tym, bo dziecko najważniejsze a o regularnym ruchu nie powinnaś zapominać dla własnego dobrego samopoczucia :)
W zdrowym ciele zdrowy duch ... :)
MamaKasi
Forumowiczka

Postprzez Gonia21 » 26 lis 2013, o 16:01

Chyba zacznę więc więcej wychodzić z domku bo jak na razie to umieram tutaj z nudów :( mąż w pracy a ja się nudzę. A jakie ćwiczenia można wykonywać w ciąży?
[...] Wyznacznikiem naszych przyszłych czynów są nasze przeszłe czyny....
Gonia21
Młodsza Forumowiczka

Powrót do Aktywność i uroda w ciąży